SOKOL  HORNÍ  JIŘETÍN  -  FOTBALOVÝ  ODDÍL

Utkání sezóna 2017/2018

BlueBoard.cz

Utkání 1. kola  FK Postoloprty : TJ Sokol Horní Jiřetín  1 : 8  (0 : 3)

Branky:87. Pastor /penalta) -  14. Spilka, 39. Kopaničák, 42. Stříbrný, 52. Spilka, 63. Kopaničák, 84. Spilka, 88. Stříbrný, 90. Veselý

Sestava: Relich (90) - Dobiáš (90), Veselý (90), Lenc (90), Brejchal (90) - Křenovský (55), Kopaničák (90), Sapoušek (75), Tóth (K) (45) - Vorlík (50), Spilka (90)

Střídající: Stříbrný (40), Šredl (35), Končel (50)

V prvním utkání jsem zajížděli do Postoloprt a do utkání jsme nastoupili se čtyřmi nováčky. Dva z nich naskočili rovnou do základní sestavy, kdy Filip Veselý nastoupil na stoperu a Lukáš "Keňa" Křenovský naskočil na křídle. Domácí byli v úvodu aktivněkší, když se dostali do dvou pološancí, ale zakončit nedokázali. Potom jsme začali být aktivnější a soupeře jsem přehrávali. Ve 14. minutě zakončil s přehledem svůj únik Spilka a vedli jsem 0:1. V dalších minutách jsme se dostali do několika šancí, ale koncovka byla mizerná. Ve 39. minutě byl ve vápně soupeře nejdůraznější Kopaničák a zblízka zvýšil naše vedení na 0:2. Ve 42 minutě se z přímého kopu pěkně trefil Stříbrný a bylo to 0:3. Ve 45. minutě se v tvrdém soboji s gólmanem domácích zranil kapitán Tóth a do drihého poločasu již nastoupit nemohl.

V druhém poločasu jsme po sedi minutách vedli už 0:4, když se prosadil altivní Spilka. V 63. minutě proměnil s přehledem svoje sólo Kopaničák a svým druhým gólem navýšil na še vedení. V dalších minutách jsme řádně provětrávali obranu domácích, ale šance jsme trestuhodně neproměňovali. Na další branku jsme tak museli čekat až do 84. minuty, když svůj únik proměnil Spilka. V 87. minutě odpískal rozhodčí nastřelenou ruku v naše vápně a soupeř z penalty snížil na 1:6. V 88. minutě se dokázal podruhé prosadit i Stříbrný, který utekl obráncům a přesně zakončil k tyči. V 90. minutě vybojoval na našem vápně míč Veselý, vyvezl ho až na polovinu soupeře, kde se míč přes Končela a Spilku dostal do vápna, kde byl Veselý nejdůraznější a vstřelil svůj první gól v dorostu.

Po celé utkání jsme byli lepším týmem a domácí jsme díky pozorné obraně nepustili do žádné vážnější brankové příležitosti. Podařilo se nám vstřelit osm branek, ale skóre mělo být vyšší, protože jse spoustu šancí neproměnili.. Všichni hráči odvedli velmi dobrý výkon a nováčcvi ukázali, že budou platnými hráči i s výhledem do dalších sezón.